You are here

ATB AirBalancer

Yük dengelemesiyle daha güvenli ve kolay kaldırma işlemi

350 kg'ye kadar kaldırma kapasitesine sahip olan Konecranes ATB AirBalancer, güç kaynağı olarak hava basıncını kullanan hareketli bir yük birimine sahiptir. Yük dengelemesi, farklı ağırlıklardaki yüklerin aynı hızda kaldırılmasına olanak tanır ve yukarı/aşağı hareket kontrolü sağlar. Bu da ATB AirBalancer ürününü, hızlı 'al ve yerleştir' işlemleri için mükemmel bir çözüm haline getirir.

ATB ayrıca montaj hatlarında gerekli olan hassas yük konumlandırması için de idealdir. 70 kg'ye kadar sıfır yer çekimi modunda, bir üniteyi elle kaldırmayı mümkün kılan, otomatik yük dengeleme özelliğiyle kullanılabilir. ATB AirBalancer'daki bir yük, operatöre sanki ağırlıksızmış gibi gelir. 

Daha kısa döngü süreleri ve daha yüksek üretkenlik

Konecranes ATB AirBalancer, üretim ve otomotiv endüstrileri gibi birçok sektörde montaj prosesleri, onarımlar ve üretim görevleri için mükemmel bir üründür. Üç boyutlu ve düzenli hareketle hassaslık elde edilir. Bu özelliği sayesinde, AirBalancer özellikle kırılabilir malzemelerin kaldırılması için uygun bir üründür.

AirBalancer, elektrik yerine pnömatik kontrol teknolojisi kullanır ve bu sayede kullanılması daha güvenli, bakımı daha ekonomiktir.

Ergonomik kontrol

Her ATB AirBalancer ürününde, yukarı hareket çok hızlı olduğunda halatı durduran bir emniyet freni vardır. Kontrol edilemeyen bir hareket olduğunda, bu özellik hızlı ve kolay frenleme sağlar.

ATB AirBalancer ürünü, operatörün kaldırma hareketini iyileştirmek üzere tasarlanmıştır. Yukarı/aşağı hareket ile dengeleme hareketini ayrı ayrı veya bir arada seçebilirsiniz. Hava dengeleme ekipmanı, Konecranes XA ve XM iş istasyonu vinçleri ve pergel vinçlerimiz de dahil olmak üzere çok çeşitli diğer vinç sistemleriyle uyumludur.

Daha fazla bilgi için bize ulaşın.

Customer stories

Konecranes, Jaguar Land Rover'ın yeni Motor Üretim Merkezi içinde kapsamlı bir kaldırma teçhizatı ve vinç kaldırma sistemi çözümleri sunmuştur ve bunların kurulumunu yapmıştır.
Jaguar Land Rover - Wolverhampton, İngiltere
Content bottom