You are here

Artan talepler için yeni bir vinç gerekiyor

Rautaruukki Corporation, Raahe, Finlandiya

Rautaruukki Corporation, çelik yapı ve mühendislik alanında faaliyet gösteren bir metal parça ve sistem tedarikçisidir. Rautaruukki, 27 ülkedeki 12.000'e yakın çalışanı ve 2 milyar avroyu aşan yıllık geliriyle kuzey ülkelerinde, Doğu Avrupa'da ve Rusya'da önemli bir işletmedir. Raahe Steel Works, her yıl 2,8 milyon metrik ton sıcak hadde çeliği ve özel çelik ürünleri üretir.

Uzun süre hizmet vermiş bir metal elleçleme vincini değiştirmek

Daha yüksek üretim talepleri söz konusu olunca, Raahe Steel Works'te 1975 yılında kurulumu yapılmış olan bir vincin yerine yeni bir sıcak metal vinci gerekli oldu. Modern çelik üretimi prosesleri, güvenliği, kullanışlılığı ve bakım kolaylığını öne çıkaran yeni kaldırma ekipmanları gerektiriyordu. 

Üstün özelliklere sahip bir vinç tasarlamak

Konecranes ve Rautaruukki birlikte çalışarak yeni bir vinç tasarladı ve bu vinci Salınım Kontrolü ve Hedef Konumlandırma Akıllı Özellikleri ile donattı. Böylelikle, yüksek hızlarda çelik taşıma sırasında dahi vinci kolay ve güvenli kullanılır hale getirdi. Konecranes Vinç İzleme Sisteminin eklenmesi, vincin çalışma koşullarına görünürlük sağlayarak daha iyi bakım planlaması yapılmasına olanak tanıdı. 

Rautaruukki ve Konecranes arasındaki iş birliği, Raahe fabrikasının hem yüksek üretim taleplerini karşılayan hem de emniyet, güvenilir performans ve kolay bakım sağlayan, dayanıklı bir yeni vinç üretmesine yardımcı oldu.