You are here

Bilgi ve becerimiz hizmetinizde

Kaldırma teknolojisi, çelik üretimi proseslerinde kritik rol oynamaktadır. Uzun yıllardır edindiğimiz deneyim ve Ar-Ge alanındaki sürekli yatırımlarımız, inovasyon konusunda ilerlememizi sağlıyor. 

Kolay ve etkili yük elleçleme için Akıllı Özellikler

Konecranes Akıllı Özellikler, çelik tesisinde kullandığınız vinçlere eklenerek onları daha güvenli ve daha kolay kullanılır hale getirebilir.

Akıllı Özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Salınım Kontrolü, köprü ve arabanın hızlanmasını ve yavaşlamasını kontrol ederek yük salınımını sınırlar. Böylece, daha hızlı yük elleçleme ve daha hassas konumlandırma sağlar.
  • Yük Dengeleme, kaldırma sonrasında yükün konumunu koruyarak daha düzgün ve hızlı bir yeniden başlatma hareketi sağlar ve frenin yıpranmasını azaltır.
  • Hedef Konumlandırma, 120 adede kadar önceden belirlenmiş hedef konumunun programlanmasını sağlar. Operatör tek bir düğmeyle yükü önceden belirlenmiş bir yüksekliğe kaldırabilir, programlanmış konumlardan birine taşıyabilir ve yerleştirebilir.
  • Korumalı Alanlar özeliği, üretim makineleri veya depolama alanları gibi, vincin girmesine izin verilmeyen korumalı alanlar tanımlamanızı sağlar.

Enerji tasarrufu için rejeneratif frenleme

Daha eko-verimli olmaları için vinçlerimizde en son teknoloji rejeneratif enerji teknolojisi bulunmaktadır. Rejeneratif frenleme sistemi, düşük hızlı ve aşağı hareket sırasında, enerjinin rezistörler tarafından dağıtılmasını engelleler ve bir miktar gücü vincin enerji şebekesine geri gönderir. Böylelikle vincin enerj tüketiminde %30'a kadar tasarruf sağlanabilir. 

Yüksek performans için tasarlanmıştır

Konecranes, güvenliğinizi, yük elleçleme faaliyetinizi, emniyetinizi ve performansınızı iyileştirmeye yardımcı olan vinçler tasarlamak amacıyla araştırma ve geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

  • Azaltılan kanca yaklaşım mesafesine sahip kompakt kaldırma tertibatlarımız, daha kullanışlı bir çalışma alanı yaratır ve en düşük oranda boşluk payına ihtiyaç duyulmasını sağlar.
  • CXT kaldırma tertibatımız, halatların kullanım ömrünü uzatmak üzere tasarlanmış inovatif bir halat donam sistemi kullanmaktadır.
  • Enerji tasarrufu sağlayan Konecranes tahrikleri, özel olarak vinçte kullanım için tasarlanmıştır.
  • Sıcak metal vinçlerimiz, diferansiyel bir redüktör, halat tamburunda bir yedek fren ve hareket sınırlayıcılarla daha fazla çalışma faktörü sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Çelik vinci otomasyonu

Otomasyonlu vinç kullanımı özellikle çelik nihai ürün depolama ve ambarlama fonksiyonlarında kullanışlıdır. Çelik taşıma ve depolama işlemleri, yarı otomasyonlu veya tam otomasyonlu vinç operasyonlarıyla en doğru, etkili ve hızlı biçimde gerçekleştirilebilecek son derece önemli ve tekrarlı proseslerdir.

Otomasyon, iş akışını hızlandırırken vinç operatörlerinizin işini kolaylaştırır. Konecranes Depo Yönetimi Sistemi, depolama alanınızın düzenlenmesine yardımcı olur ve müşteriniz için doğru ürünün bulunmasını kolay ve sorunsuz bir işlem haline getirir. 

Sıcak metal vinçleri tarafından gerçekleştirilen erimiş demir kaldırma işlemi veya hurda boşaltma vinci tarafından gerçekleştirilen fırın için hurda taşıma veya tasnif etme işlemleri gibi diğer tekrarlı hareketler de otomasyondan fayda sağlayabilir.