You are here

Mevcut ortamda yeni ekipman

Constellation Energy, New York, ABD

Constellation Energy, kuru depolama varillerinde tutulan kullanılmış nükleer yakıtı elleçlemeyi üst düzeye taşıma gereksinimi duydu. Mevcut bina, yeni vincin yüklerini desteklemek üzere tasarlanmamıştı ve bu nedenle bir çözüm bulunması gerekiyordu.

Bu projeye atanan Konecranes teknik ekibi, müşterinin personeliyle ve düzenleyici kurumun personeliyle yakın iş birliği yaparak çeşitli potansiyel tasarımları değerlendirdi ve bu projeyle ilgili üst düzey teknik zorluklara çözüm üretti. Ekip ayrıca, tüm proje gereksinimlerinin elde edilebileceğini doğrulamak ve onaylamak için ayrıntılı raporlar sundu.

Konecranes, bu ayrıntılı analizin bir sonucu olarak yeni vinç için mevcut bina üzerine herhangi bir ek yük getirmeyen özel bir tasarım geliştirdi.

Yeni sistem, vinç yükleri baskısını binanın dışında bir konuma aktaran bir döner kirişli teleskopik bom sistemi kullanıyordu.

Tasarım ve verimlilikte inovasyon

Yenilikçi döner kirişli teleskopik bom sistemi, vincin binanın içinde gereken 125 tonluk kaldırma işlemlerini, kapsamlı ve masraflı yapısal analiz ve bina modifikasyonlarına ihtiyaç olmadan yapmasını sağladı.

Konecranes tarafından sunulan 125 tonluk arıza emniyetli vinç, muhtemelen nükleer enerji sektörü için şimdiye kadar inşa edilmiş olan, türünde en son teknoloji olan vinçtir. Bu benzersiz vinç sistemi şu anda müşterimiz tarafından, nükleer kuru depolama varillerini emniyetli, etkili ve güvenilir şekilde elleçlemek amacıyla kullanılmaktadır.