You are here

Eskiyen ekipman sorunları

Renault Car Corporation, Douai ve Sandouville, Fransa

Renault, Douai ve Sandouville'deki tesislerinde birleştirdikleri araçların gövdeleri için preslenmiş parçalar üretir. Bu iki fabrikada, bir vinç, çelik rulolarını kamyonlardan veya vagonlardan boşaltır ve preslere beslemek üzere tekrar ruloları taşır. Her iki fabrikadaki vinçler eskimeye başlamıştı ve çok fazla düzeltici bakım gerektiriyordu.

Tesise, SMARTON® Vinçler Eklendi

Konecranes, Douai tesisi için Gevşek Halat Önleme özelliği olan ve operatör kabinine sahip bir SMARTON 34 T, M8 sınıfı vinci temin ederek personeli tehlikeliden uzaklaştırdı, iş kazası riskini en aza indirdi.

Renault, Sandouville tesisinin düzeni nedeniyle personelin güvenliğini sağlamak ve makinelerin hasar görmesini önlemek için vincin belirli alanlardan geçmesini engellemek istedi. Atölyedeki verimi arttırmak için proje yöneticisi, makinelere daha hızlı besleme yapmak için bir konumlandırma özelliği talep etti.

Sandouville tesisine, Korumalı Alanlar özelliği olan bir SMARTON 34 T M8 vinci tedarik edildi. Bu özellik, vinç hareketini belirlenmiş üç boyutlu alanlarla sınırlamak amacıyla telemetri lazerler kullanır ve böylelikle personel güvenliğini sağlamış olur ve oluşabilecek tüm risklerin önlenmesinde büyük rol oynar.

Sandouville'deki operatörler, ruloları makinelerin üzerine konumlamak ve otomatik olarak kamyonlara geri dönüp daha fazla rulo almak için, Hedef Konumlama özelliğinden yararlanıyorlar.

Modern Uyarlanabilirlik

Renault’nun yeni SMARTON vinçleri, Douai ve Sandouville'de gerçekleştirilen rulo elleçleme işlemleri için çok uygundur. SMARTON vinçleri özel olarak yapılandırılabilir ve gerektiğinde yeni Akıllı Özellikler'in eklenmesi kolaydır.