You are here

EXCXT kaldırma tertibatıyla modernizasyon

SABIC, Wilton, İngiltere

SABIC (Saudi Basic Industries Corporation), dünyanın önde gelen kimyasal madde, gübre, plastik ve metal üreticilerinden biridir. SABIC UK, Teeside, SABIC'daki Wilton tesisinde propilen ve etilen gibi petrokimya ürünleri imal etmektedir.

Bu tür bir işletmede vinçler bakım prosesinin kritik bir parçasıdır. Bu nedenle SABIC UK, emniyet ve güvenilirliği artırmak için 20 tonluk bakım vinçlerini modernize etmeye karar verdi. Bu işi gerçekleştirmek için seçilen firma Konecranes oldu.

Tesisin eski vinçleri, tüm hareketler için hava tahrikli motorlar kullanılan, tamamen pnömatik vinçlerdi. Modernizasyon işlemi, arabaların kaldırılmasını, mevcut kumandaların tamamen dışarıda bırakılmasını, yeni arabalar ve elektrikli kumanda sistemleri kurulmasını ve vinç, araba ve vinç kontrolörleri için yeni güç besleme sistemleri kurulmasını içeriyordu.

Yeni kaldırma tertibatlarıyla güvenli bir gelecek

Konecranes UK Mühendislik Müdürü Heikki Kreku, “EXCXT kaldırma tertibatları bu proje için doğru çözümdü" diyor. Yenilikler sayesinde yedek parçalar artık kolaylıkla bulunabiliyor. Vinç modernizasyonu, SABIC UK firmasının tesis bakımı çevrim faaliyeti esnasında herhangi bir sorunla karşılaşma riskini büyük ölçüde düşürüyor.

SABIC, bu modernizasyon projesinin sonucundan çok memnun kaldı. Ayrıca, Konecranes tesis teknisyenlerinin güvenli çalışma uygulamalarını ve profesyonel tutumlarını takdirle karşıladılar. Şu anda, Wilton ve North Tees olmak üzere iki SABIC UK tesisi için daha denetim ve bakım sözleşmeleri yürütülüyor.