You are here

Tersanelerdeki uzmanlığımız

Vinçlerimiz, tersanenizdeki mevcut hava koşullarında güvenilir şekilde çalışır. Geçmişte kuzey kutbuna bile vinçler gönderdik ve bu vinçler sıfırın altındaki aşırı düşük sıcaklıklarda
dayanıklılıklarını korudular. Dahası, çöllere de vinçler gönderdik; burada da toz fırtınalarına ve aşırı yüksek sıcaklıklara dayandılar. Tüm koşullarda dayanıklılıklarını koruduklarını söyleyebiliriz.

Vinçlerimiz her tür iklimde iyi çalışır ve çeşitli şekil ve boyutlara sahiptir. Konecranes tersane kaldırma ekipmanları, onlarca kilo kaldırabilecek küçük zincirli caraskallardan, tek bir vinçte 210 metrelik ray genişliği ve 2000 ton kaldırma kapasitesine sahip Tavan Vinçlerine kadar geniş bir ürün gamına sahiptir.

Güvenlik ve performans, geçmiş deneyimlerimize bakarak güvenebileceğiniz nicel ölçümlerdir. Ancak beklentilerinizin üzerine çıkmak için çok önemli olan diğer unsurlara da çok dikkat ediyoruz.

Tersaneler için inovasyon: Tersanelerle yakından çalışan şirket içi araştırma ve geliştirme birimimiz, sürekli gelişim misyonuyla yeni teknoloji ve tasarım inovasyonlarıyla ürünlerimizi devamlı olarak geliştirmektedir.

Sağlamlık: Yapısal esneklikteki en sıkı toleranslar, doğru yük elleçleme işlemi sağlar. Ağırlık

optimizasyonu: Vincin ağırlığı, vinç kurulumu için gerekli altyapı tasarımındaki kilit öğedir. Sektörde başka hiçbir firmanın ulaşamayacağı bir seviyede hafif ve sağlam yapılar akıllı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Çevresel özellikler: Birçok Konecranes ürününde, enerji maliyetlerini düşürmek ve çevre korunmasına yardımcı olmak için standart özellik olarak fren geri besleme sistemi vardır.

Kolay bakım: Genel ilkemiz, bakım gerektiren herhangi bir parçanın kolay erişilebilir olması ve vinç kullanım ömrü süresince arıza yapabilecek tüm parçaların kolay değiştirilebilir olmasıdır.

Firma içi teknoloji: Vinçlerimizin kilit bileşenlerini firmamızda tasarlamakta ve üretmekteyiz. Bu, kaldırma ekipmanlarınızda yüksek oranda parça standardizasyonu sağlanabileceği anlamına gelir, böylelikle yedek parça tedariği basitleşir ve bakım daha uygun maliyetli hale gelir.

Operatör deneyimi: Başarılı Formula 1 yarış takımın çok iyi bir arabası, çok iyi bir sürücüsü ve çok iyi bir pit ekibi vardır; bütün parçalar bir arada kusursuz çalıştığında yarış kazanılır. Ancak podyuma çıkan sürücüdür. Vinç operatörlerinizi de aynı şekilde düşünün. Neredeyse sınırsız tahrik ayarı seçenekleri, konforlu kabin donatımı, yüksek görüş ve tam olarak ayarlanabilir koltuklar sayesinde operatörünüze en iyi ergonomiyi sunar.