You are here

Yeni bir üretim tesisi inşa etmek

ATA Gears, Tampere, Finlandiya

ATA Gears, dişli çarklar tasarlayan, üreten ve satan Finlandiyalı büyük bir firmadır. Denizcilik sektöründe faaliyet gösteren birçok müşteriye hizmet vermektedir ve başlıca ihracat pazarları Norveç, Japonya ve Çin'dir. ATA, 2009 yılında Tampere'de, 2013 yılında tam kapasiteli üretime başlama hedefiyle yeni bir fabrika açtı.

ATA, yeni üretim tesisi için üretilen parçaları, makinelerine ve iş istasyonlarına taşımanın modern ve verimli yollarını arıyordu. Firma yeni ekipmanlarını, üretim prosesini kolaylaştırmak amacıyla kullanıcı ergonomisine ve güvenli kaldırmaya odaklanarak uygulamak istedi.

Daha iyi operasyonlar için akıllı bir vinç

ATA Gears firmasında Üretim Hattı Şefi olan Erkki Toimela, "Konecranes, yeni vincin tedariki için güçlü bir adaydı".

Yeni tesis için, 10 tona kadar kaldırma kapasitesi olan bir Akıllı CXT tavan vinci teslimatı yaptık. Bu vinç, makine bakımı dahil birçok kaldırma görevini gerçekleştirme kapasitesine sahip. Operatöre tam hakimiyet sağlamak üzere vinci birçok Akıllı Özelliğimiz ile donattık: Çalışma Alanı Limitleri, Salınım Kontrolü, Konumlandırma, Korumalı Alanlar, Mikro Hız, Aşırı Yük Önlemesi ve Genişletilmiş Hız Aralığı (ESR). Ayrıca, akıllı vincin kullanımı kolay radyo kontrolü, bir yükün ağırlığı ve konumu hakkında gerçek zamanlı veriler de sağlamakta.

Başarılı bir iş birliği

Her şey bütçeye ve plana uygun işledi, hem ATA, hem Konecranes, projenin başarılı olduğu değerlendirmesini yaptı. Toimela, "Başka ürünlere ihtiyacımız olduğunda, Konecanes ile iş birliğimizi sürdürmek yararımıza olacaktır" .

İhtiyaç oluştuğunda, Konecranes, operasyonlarının en iyi şekilde devam etmesini sağlayacak ekipmanları ve servisi sağlamak üzere ATA firmasının yanında olacak.