You are here

Kağıt deposu yönetimi

Bir depo yönetimi sistemi, üretkenliğinizi artırmanıza ve kayıp ya da hasarlı rulo oranını en aza indirmenize yardımcı olabilir.

Kağıt rulolar zeminden Depoınıza taşındığında rulo verileri, Otomasyonlu Depolama ve Alım Sistemi içindeki bir modül olan Depo Yönetimi Sistemine aktarılabilir. Bu modül, rulo zaman bilgisi ve konumunu izleyerek kağıt stoğunu çevrimiçi ortamda izlemenize ve yönetmenize yardımcı olur.

Verimli alan ve zaman kullanımı

WMS, kağıt deposunun güvenli olmasını ve alan bakımından etkin kullanılmasını hedefleyerek, elleçleme sistemlerine rulo depolaması için doğrudan talimatlar verebilir. Bu otomasyon, çalışanları tehlikeden uzak tutar ve uzun vadede forklift ve insan gücü maliyetlerini düşürür.
Depolamanın izlenmesi, hızlı ve doğru rulo alımını da sağlar. Rulo üretim ve depolama tarihlerine sürekli erişim, rulo kaybını veya onları hasarlı halde bulmayı önlemenize yardımcı olur.

Depo Yönetimi Sistemi, rulolar için taşıyıcı kontrol sistemi hedefleri belirleyebilir. Ayrıca, taşıyıcı sistemine depodaki en uygun giriş konumu bilgisini verebilir. Böylelikle depo optimum şekilde doldurulur ve depo içindeki aktarım süreleri minimize edilir.

Doğru depolama ekipmanı

Konecranes otomasyonlu vakumlu filtreler ve mekanik kaldırma ekipmanları, kağıt rulolarını hassas şekilde elleçleyerek forklift kelepçelerinin neden olabileceği rulo hasarını ve deformasyonu azaltacak şekilde tasarlanmıştır.