You are here

Kağıt fabrikası için yeni vinçler doğru bir hamle oldu

Oji Paper, Nantong Fabrikası, Çin

130 yıl önce kurulan Oji Paper Group, Japonya'nın en büyük kağıt üreticisidir. Şirketin fabrikalarının çoğu, Japonya'da 20'nin üzerinde farklı bölgede bulunmaktadır. Oji, önceki projelerde Konecranes ile çalışmış olduğundan yeni Nantong tesisinde de kaldırma ekipmanı kurulumunu planlamak amacıyla tekrar Konecranes ile iş birliği yaptı.

Yapı Ekibi Genel Müdürü Bay Muraji Nishi, "Konecranes proses otomasyonu çok gelişmiş bir sistem,". “Öncesinde, fabrikada güvenli alanlar da tasarlayabildik. Vinçlerin güvenlik özelliklerini de etkileyici bulduk. Hedef Konumlandırma gibi unsurlar ve çeşitli güvenlik özellikleri, Konecranes'i seçmemizi sağladı."

Akıllı Özelliklerle daha akıllı çalışma

Uygulama tasarımı, levha kesim alanında dört adet rulo elleçleme vincini ve kağıt makinesi için beş adet proses vincini içeriyordu. Bu proses vinçleri, çalışma güvenliğini ve üretkenliğini artırmak için çeşitli Akıllı Özellikler ile donatılmıştı: Salınım Kontrolü, Korumalı Alanlar ve Son Konumlandırma.

Tüm kaldırma görevleri için en gelişmiş vinçler

Yeni vinçler sunmak ve Nantong fabrikasındaki bütün vinçlerin bakımında tüm sorumluluğu üstlenmek üzere Konecranes seçildi. Bay Nishi, "Konecranes bakım prosesi çok gelişmiş bir sistem. Sistem, her vincin kat ettiği mesafeleri ve taşıdığı yükleri hesaplıyor. Ayrıca hangi parçaya ne zaman servis verileceğini söylüyor. İnsan gözünden daha doğru ve ayrıca daha bilgilendirici. Bu sistemden gerçekten çok memnun kaldık. Konecranes servis teknisyenleri hızlı yanıt veriyor ve bu da üretimi kesinti olmadan yürütebileceğimiz anlamına geliyor. Bu bizim için büyük bir avantaj," diyor.

Oji Paper, piyasadaki en güvenilir ve teknik açıdan en gelişmiş endüstriyel vinçlere yatırım yapmak istiyordu. Nihayetinde Konecranes Nantong fabrikasına üç yarı otomasyonlu proses vinci, iki manuel proses vinci ve yaklaşık yirmi adet daha küçük kapasiteli endüstriyel vinç teslimatı yaptı.