You are here

Konecranes, SMARTON adını verdiği ağır yük tavan vincine gelişmiş teknolojik özellikler ekledi

Konecranes SMARTON® güç gerektiren işlemler için tasarlanmış, montaj ve onarım amaçlı kullanıma yönelik kompakt bir ağır yük tavan vincidir. SMARTON, tek bir araba ile 250 tona kadar, iki arabayla 500 tona kadar yük taşıma kapasitesine sahiptir. Geniş bir hız aralığına sahip olan vincin çalışma sınıfları M3 ila M8 arasında değişiklik göstermektedir.

Konecranes, SMARTON vincini daha da geliştirdi. Yenilenen vinç, kaldırma işlemlerinin mümkün olduğunca güvenli, kolay ve etkin gerçekleştirilmesi için tasarlandı. Bu en son gelişmeler, özellikle vinç operatörleri, müşteri hizmetleri ekipleri ve yönetim için kullanıcı ara yüzünün geliştirilmesine yöneliktir.

 

Kullanıcı deneyimi seviye atlıyor

Yeni SMARTON, uzaktan kumandaya ya da operatör kabinine yerleştirilebilen bir tablet içeriyor. Tablet sayesinde, vinç operatörü , vinç ve süreçle ilgili bilgileri doğrudan cihaz üzerinden alabiliyor ve vince yönelik gerekli ayarlamaları yapabiliyor. Böylece tablet, vinç kullanımını daha kolay ve etkin bir hale getiriyor. Yüklemelerin daha güvenli ve etkin gerçekleşmesini sağlayacak bir kamera görüşü de isteğe bağlı olarak mevcuttur. 


Kolay Bakım

Bakım amaçlı olarak SMARTON tablet, vinç kullanımına dair ileri seviyede arıza tespit ve durum bilgisi sağlıyor. Bakım personeli, artık vinç üzerine çıkmalarına gerek kalmadan vincin durumuna dair gerçek zamanlı bilgiye ulaşabiliyor ve kablosuz sistem, vinç çalışırken bile esnek kullanıma olanak sağlıyor.
Ürüne ilişkin konuşan Ürün Müdürü Tero Jaakkola, “SMARTON, müşterilerin elleçleme işlemlerinin güvenliğini ve verimliliğini artıracak Akıllı Özelliklere ve TRUCONNECT®  ile Uzaktan Hizmete sahip olduğunu belirtiyor. SMARTON, 'DNA'larının katkısıyla Toplam Mülkiyet Maliyeti yaklaşımına ve güvenliğe sahip olmak isteyen, ayrıca en son teknolojiden faydalanma arzusunda olan müşterilere özel çözümler sunulmasını artık daha da kolaylaştırıyor. Bizler, SMARTON gibi amiral gemisi ürünlerle, operasyonlarında ileri teknolojiye ihtiyaç duyan müşterilerin bu isteklerine ulaşmalarını sağlamak istiyoruz" dedi.

 

Farklı gereksinimlere ve sektörlere uyarlanabilir olma

Konecranes, SMARTON vincini, 2009 yılından bu yana aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 48 ülkeye sattı. Vinci kullanan başlıca sektörler arasında kağıt, otomotiv, enerji ve çelik üreticileri yeralmakla birlikte genel imalat ve madencilik kollarından da vinci kullanan müşteriler mevcuttur.  Müşteri ihtiyaçlarının sektörden sektöre, mekandan mekana önemli ölçüde değişiklik gösterdiği göz önüne alındığında, farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek bir ürün ihtiyacı doğmaktadır.


Modüler ve genişletilebilir

SMARTON'un temel formunda, müşterilerin üretim süreçlerine büyük katkı sağlayacak birçok standart özellik yer almaktadır. SMARTON, daha zorlu yük idare şartlarında dahi, Akıllı Özellikler sayesinde vincin işleyişini daha da artırma yönünde bir seçenek sunuyor.


Daha akıllı elleçleme işlemi burada başlar

ENGEL ÖNLEME, KANCA MERKEZLEME ve AKTİF SALINIM  KONTROLÜ gibi en yeni Akıllı Özelliklerin kullanımı, hızın, hassasiyetin ve güvenliğin gelişmesine yardımcı olur.


En Yeni Akıllı Özellikler

• AKTİF SALINIM KONTROLÜ, köprü ve araba ivmesini ve yavaşlamasını kontrol ederek yükün sallanmasını sınırlıyor.  Salınım Kontrolü, yük idaresinin daha hızlı gerçekleşmesini sağlamakla birlikte daha hassas bir yerleştirmeye imkan veriyor. Bu özellik aynı zamanda yüke, vince ve çalışma alanına zarar gelmesini engelliyor. 

• KANCA MERKEZLEME , köprünün ve arabanın otomatik olarak doğrudan yükün üzerine yerleştirilmesi suretiyle, kaldırma işlemi sırasındaki yana çektirme sorununun giderilmesi için tasarlandı.  Bu özellik, vincinizin parçalarında oluşacak aşınma ve hasarların daha az olmasını sağlamakla beraber daha hızlı yük elleçlenmesi ve kolay işletim anlamına geliyor.

• ENGEL ÖNLEME, kancanın, sapanın ya da yükün yanlışlıkla bir yere takılması halinde tüm vinç hareketinin durdurulması için tasarlandı. Bu güvenlik fonksiyonu, yüklerin hareketi esnasında ortaya çıkabilecek tehlikeli durum risklerini azaltıyor ve yüke, vince ve çalışma alanına zarar gelmesini engelliyor.

 

Konuya ilişkin konuşan Proses Vinçleri Türkiye Satış Müdürü Burhan Yılmaz, “SMARTON, akıllı özellikleri ve hizmetleri ile Konecranes’in vinç sektöründeki teknoloji liderliğini gözler önüne seriyor ve bu ürün, aynı zamanda üretim sürecinizin etkinliğini ve güvenliğini artıracaktır" dedi.

Content bottom