You are here

Konecranes, Türkiye’deki müşterileri için yeni CLX serisi zincirli vinçlerini piyasaya sürüyor

Yük kaldırma çözümlerinin küresel liderlerinden biri olan Konecranes, müşterilerine güvenli, üstün kaliteli ve üretkenliği artırmaya yönelik yüksek performanslı kaldırma ekipmanları sunabilmek için ürün yelpazesini sürekli olarak geliştiriyor. Endüstriyel vinç portföyüne katılan en son ürün ise yeni CLX serisi zincirli vinçleri oldu.

500 - 5000 kg. arası yükleri güvenle kaldıran yeni CLX vinçler, her türlü proses zincirinde sürecin güçlü bir elemanı olarak öne çıkar. Genel imalat veya bakım uygulamaları gibi birçok farklı sektöre uygun olan bu vinçler, müşterinin kaldırma ihtiyaçlarını (en basitinden en zorlu görevlere kadar) karşılayacak şekilde çeşitli endüstriyel ortamlara uygun olarak yapılandırılma esnekliğine de sahiptir.

Sizi yarı yolda bırakmayacak güvenilirlik ve performans

Sağlam bileşenler, kompakt ve yüksek seviyeli çalışma güvenliği saatte 300 kez açma kapama imkânı ile size mükemmel bir çalışma performansı sunar. Standart ısı takibi özelliği, motorun aşırı ısınmasını önlerken, yine standart bir özellik olarak karşımıza çıkan havalandırması da vincin performansını arttırır.

Güvenlik ve arttırılmış ürün ömrü

Kaldırma operasyonlarında, zincirli vincin freni ürün güvenliğinin önemli bir parçasıdır. CLX zincirli vinçleride kendi kendine ayarlanabilen yeni fren, vincin tüm kullanım ömrü olarak kabul edebileceğimiz bir milyondan fazla operasyona yönelik olarak tasarlanmıştır. Kavramada arıza olması durumunda, yükün düşmesini veya milimetrik kaymaların dahi meydana gelmesini önlemek amacıyla fren ve kavrama aynı eksen üzerine monte edilmişlerdir. Bu durum ekstra bir güvenlik sağlar.

Bir başka yenilik ise, yük altındaki zincir bağlantılarının eğilme gerilimini azaltarak zincir ömrünü 4 kata kadar uzatan, patentli zincir Gerçek dikey kaldırma iş güvenliğini artırırken  ise yük taşıma hassasiyetini geliştirirler.

MAN Hollanda bayiliğinde kullanılan iki CLX Vinç

Yük taşıma hassasiyetinin ne kadar önemli olduğuna dair bir örnek, Hollanda’daki bir kamyon tamir atölyesinde yaşandı. MAN’ın Hollanda Bayiliği’nde genelde motor, vites dişlisi veya lastik gibi ağır ve pahalı parçalardan meydana gelen yükler kaldırılmaktadır. Bu işlemin son derece hatasız yapılması gerekir. İki CLX zincirli vinç, motorların çıkartılması ve değiştirilmesi gibi özellikle hassasiyet gerektiren işler esnasında buradaki yük konumlandırma işlemlerini önemli ölçüde kolaylaştırmıştır.

Dubai’deki sulama ekipmanlarının üretiminde kullanılan CLX vinç

CLX ürününün güvenilirliğini kanıtladığı diğer bir örnek ise, Valmont (Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri) pompa ve sulama ekipmanları üretimi ve nakliyesi sırasında yaşandı. Valmont Orta Doğu Satın Alma Müdürü Ganesh Pai, “Vinci kurduğumuz günden beri tek bir sorun bile yaşamadık. Vinçten son derece memnunuz. Üretimi daha da arttırmak için ikinci bir CLX vinç daha sipariş ettik.” dedi.

Ergonomi ve Tasarım

CLX zincirli vincin ergonomik özellikleri, güvenli ve sorunsuz bir iş akışı sağlar. Basit ve mantıksal mekanizması, Şubat 2015 itibariyle, tek el kullanılarak yapılan sezgisel operasyonların gerçekleştirilmesine olanak sağlayacak. Vincin kapsamlı işlevselliği, modern bir görünümle daha da geliştirildi ve bu özelliğiyle RedDot kusursuz ürün tasarımı Ödülünü kazandı.

Kolay bakım ve kısa süresi

CLX zincirli vinçlerinin bakımı son derece kolaydır. Bakım gerektiren tüm parçalara kolaylıkla ulaşılır ve bakım sırasında hiçbir parçanın sökülmesi gerekmez. Bu da bakımı çok daha hızlı ve kolay bir hale getirir. Ayrıca, Konecranes global servis ağı ve yedek parça dağıtım merkezleri ile çok daha uzun süreli, kesintisiz çalışma garantisi verilmektedir. Şirket, 50'ye yakın ülkedeki 600'ü aşkın servis atölyesi ile sektörün en geniş servis ağına sahiptir ve 7/24 yüksek kaliteli hizmet sunmaktadır.

Content bottom