You are here

Konecanes, Türkiye’de hem kapalı hem de açık alana uygun yeni bir tavan vincini piyasaya sürüyor.

Konecranes, popüler CXT tavan vincinini, çelik bir kasa ve iki adet standart ISO yük konteyneri üzerine monte ederek güçlü, uyarlanabilir ve taşınabilir bir endüstriyel bir vinç geliştirdi.

"Bu ürün, müşterilerimizin saha işlemlerindeki verimlilik ve emniyetlerini iyileştirmeleri için sıra dışı bir fırsat. Bu yeni ürün grubu, fabrikalardan tutun, zorlu şartlara sahip şantiyelere kadar, tüm kaldırma işlemlerine kalite ve emniyeti getiriyor" diye belirtiyor Konecranes Business Factory Genel Müdürü Olli Kuismanen.

CXT Explorer, hemen her yere taşınabilecek standart bir endüstriyel vinç. Asıl can alıcı noktası, patentli tasarımı: Sadece birkaç saat içinde monte edilebilir ve kaldırma işlemleri için hazır hale gelir. 5 metre kaldırma yüksekliği ve 5 metre açıklık ile çok sayıda kaldırma işleminin özel ihtiyacını karşılayabilmektedir. Ayrıca kompakt boyutu ile taşınmaya elverişlidir. Sahadan ayrılırken vinç hızla sökülebilmekte ve taban kısmını oluşturan iki adet yük konteyneri, vinç bileşenleri, servis aletleri, donanımları ve yedek parçalar için depo işlevi görmektedir. 

Güvenli, uygun ve uyarlanabilir
Bazen bir sahada bir endüstriyel vince olan ihtiyaç çok kısa süreli olabilmektedir. Sabit köprülü bir vinç kullanımının çok pahalıya mal olacağı, montajının uzun süreceği ve etrafındaki çalışma alanının yeniden düzenlenmesini gerektirecek alanlar için oldukça uygundur ki bazı hallerde böyle bir vinç, elektrik bağlantısı sağlanamadığı veya etrafta herhangi bir bina olmadığı için monte edilemez bile. Vinç, uzun dönemli kullanımlarda da düşük maliyetli bir yatırımdır.

Bir endüstriyel vinci taşınabilir hale getirmek için Konecranes CXT vinci, yeni bir yapıda sunulmuştur. CXT Explorer bunun da ötesinde kompakt ve esnektir: iki ISO yük konteyneri, tüm kullanıcı ihtiyaçlarının karşılanması ve bunlara erişim için yeterli alan sağlamanın yanı sıra, bakım atölyesi, montaj istasyonu veya lojistik merkezi işlevi görmektedir. Dış mekanda ise rahatlıkla farklı ortamlara uyarlanabilmektedir; buna çok az veya hiç altyapı olmayan alanlar da dahil olup, elektrik bulunmayan çalışma alanlarında vinci çalıştırmak için jeneratör kullanılabilmektedir. Ayrıca zorlu iklim şartları ve arazilerde kullanıma yönelik olarak termal korumaya sahiptir. Tüm vinç alanı, kullanıcıları kötü hava şartlarından korumak üzere özel bir tente ile örtülebilmektedir. Üniteler, daha uzun bir sistem oluşturacak şekilde birbirine bağlanabilmektedir.

Emniyeti, güvenirliği ve üretkenliği artırmak Konecranes’ in amacıdır ve CXT Explorer da bu amaçlar doğrultusunda üretilmiştir. Güçlü ve geniş konteyner tabanı tam bir destek sağlamakta ve zeminden çalıştığı için standart bir taşınabilir vinçten çok daha sağlamdır. Gerçek dikey kaldırma işlemi sayesinde daha düşük hasar veya çarpışma olasılığı ile kaldırma işlemleri esnasında emniyet sağlar. Endüstriyel vinç kullanmaya ehliyetli olan herkes tarafından kullanılabilir. Tüm bileşenleri vinçlere özel imalatlar olup, az bakım gerektirir. CXT Explorer fikri, standart bir endüstriyel vincin faydalarını tamamen taşınabilir bir ünitede toplamaya dayanmaktadır. Uzak bir sahada bile kullanılsa Konecranes, vincin çalışmaya devam etmesini sağlamak ve duruş süresini en aza indirmek için tasarlanmıştır.

Kuismanen sözlerine şunları da eklemiştir: “İki aylık mobil vinç kiralama maliyetinden daha düşük bir maliyetle müşterilerin, endüstriyel vinç kullanma eğitimi almış herkesçe çalıştırılabilecek ve kolayca yeri değiştirilebilecek komple bir vinç satın alması mümkün. CXT teknolojisini yüzbinlerce ekipmanda kullandık ve kullanım ömrü boyunca vinçlere küresel çapta servis ve yedek parça sağladık”

Bunu nasıl mı başardık? YouTube’u ziyaret ederek “CXT Explorer” ürünümüz hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

Konecranes,  aralarında imalat ve proses sanayii, tersaneler, limanlar ve terminaller de bulunan geniş bir müşteri yelpazesine hizmet veren dünya lideri Lifting Businesses™ grubundadır. Konecranes, üretkenliği arttırmaya yönelik kaldırma çözümlerinin yanı sıra her yapıdaki kaldırma donanımları ve takım tezgahları için servis hizmeti de sunmaktadır. 2015 yılında Grubun toplam satış rakamı 2.126 milyon Euro’ya ulaşmıştır. Grubun, 48 ülkedeki 600 lokasyonda 11.900 çalışanı bulunmaktadır. Konecranes, Nasdaq Helsinki borsasına kotedir. (sembol: KCR1V)

Content bottom