You are here

Yeni Konecranes Kanca Emniyet Mandalı Tutucusu artık Türkiye’de

Konecranes Kanca Emniyet Mandalı Tutucusu, kanca kullanımını hızlı ve kolay bir hale getirerek güvenliği ve verimliliği artırır. Kanca emniyet mandalı tutucusu, kancaya yük bağlanırken ya da çözülürken, kanca madalının elle açık tutulma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Kanca emniyet mandalı açıkken tutucu kilitlenir ve yükün kancaya bağlanması esnasında meydana gelebilecek parmak, el ve sırt yaralanmalarını önler. Bu yeni güvenlik özelliği, eski kanca tiplerine de sadece dakikalar içerisinde eklenebilir; vinç operatörlerinin günlük işlerini kolaylaştırır ve uygulamaları hızlandırır.

Konecranes servis yetkilileri, bazı müşterilerinin kullandıkları vinçlerde, kancaların üzerindeki güvenlik mandallarının kasten kırılmış ya da sürekli açık kalacak şekilde bantlanmış olduklarını fark ettiler. Yük bağlantısının kolaylaştırılmak için yapılan bu çöüzmler son derece tehlikelidir;  kaldırma esnasında yükün düşme riski her zaman mevcuttur.

Bu konuya bir çözüm getirmek isteyen Konecranes, müşterilerini de büyük ölçüde sürece dâhil ederek kanca emniyet mandalı tutucusunu geliştirdi. Konecranes artık yeni kanca emniyet mandalı tutucularını standart olarak tüm SMARTON ve UNITON vinçlerinde sunuyor. CXT vinçlerde ise talep üzerine eklenebilmektedir.

Konecranes kanca emniyet mandalı tutucusunun avantajları:

• Emniyet Mandalı tutucusu, mandal açık konumdayken kitilenerek vinç operatörlerinin yükü bağlarken ya da çözerken, mandalı elleriyle açık tutmak zorunda kalmadan çalışmalarına olanak sağlar.
• Emniyet Mandalı tutucusu, parmakların mandala sıkışması vb. gibi oluşabilecek iş kazası  risklerini asgari düzeye indirir.
• Yükün bağlanmasının ardından mandal otomatik olarak kapanır. Mandal tutucu doğru kullanıldığında, güvenlik mandalnın açık kalmış olmasından dolayı meydana gelebilecek yükün düşme riskini azaltır.

 

Tanja Wilson, Hindistan, Orta Doğu, Afrika (IMEA) Pazarlama & İletişim
Tanja.wilson@konecranes.com
Tel: +971 4 815 6822 | Cep: +971 56 4141878