Vincimiz yaklaşık 30 yaşında. Daha ne kadar kullanabileceğimizi nasıl öğrenebiliriz?

Vinç Güvenilirlik Araştırması vincinizin mevcut durumunu ve kalan tasarım ömrünü değerlendirir. Eğitimli Konecranes uzmanlarından oluşan bir ekip; bilgi toplar, ayrıntılı bir denetim yapar, özelleştirilmiş hesaplamalar sunar ve bir mühendislik analizi yapar. Kapsamlı rapor ve uzman danışmanlık size, ekipman onarımları, modernizasyonlar veya değişimler konusunda bir yol haritası sunar.

how_much_time_is_left.jpg

Halatımın içinde olan biteni görmenin tek yolu gözle denetim midir?

Çelik halatlar yüzlerce ayrı telden oluşabilir. Halatın dışındaki kopmuş teller gözle yapılan muayenelerle bulunabilir, ancak öz ve iç tellerin durumu gözlenemez. RopeQ, halatınızın dış kısmının yanı sıra görülmeyen iç teller, demetler ve özün değerlendirilmesi için gözle muayene ile manyetik muayene yöntemlerini birleştirir. Veriler, çelik halatın güvenli biçimde kullanılmaya devam edilip edilemeyeceğini değerlendirmek için kullanılabilir.

wire_rope.jpg

Dişli arızasına yol açan yorgunluk çatlakları hakkında bir şeyler duydum. Ceraskallarımın durumunu nasıl değerlendirebilirim?

Redüktör Muayenesi, rutin bir muayene sırasında genellikle değerlendirilmeyen dahili bileşenleri inceler. Dişli çarkları, rulmanları, şaftları ve kamaları gözle incelemek için endoskop kullanırız ve bir yağ analizi yaparız. Bazı durumlarda, redüktörün sökülmesini ve bağımsız dişliler ile diğer dahili bileşenlerde tahribatsız muayene ile değerlendirme yapılmasını öneririz.

hoist_gears.jpg

Tekerleklerimizde aşırı aşınma var ve vincimiz raylarda sıkışıyor. Seçeneklerim nelerdir?

Raylarınız düşündüğünüz kadar düz olmayabilir. RailQ™ Ray Yolu Analizi Araştırması'nda vinç raylarınızın hizası ve durumuna ilişkin ayrıntılı bir fikir vermek için uzaktan hareket ettirilen bir robot kullanılır. Raylar arası mesafe, düzgünlük, rayın kendi içerisinde ve raylar arasında yükseklik farkını ölçen RailQ, raylarınızdaki sorunlu alanları 3D görüntülerle görselleştirerek anlaşılması kolay bir rapor sunar. Mühendislerimiz verileri inceler ve öneriler sunar. Vincinizin tekerlekleri, kılavuz tekerlekleri ve diğer bileşenlerinin yerleşimi hakkında daha fazla bilgi için RailQ'yu CraneQ™ Vinç Geometrik Araştırması ile birleştirin.

wheel_wear.jpg

Vinç operatörlerimizin güvenlik ve beceri seviyesini nasıl artırabiliriz?

Çalışmalar, vinç kazalarına, genellikle insan hatasının neden olduğunu göstermektedir. Vinç operatörü eğitimimiz hataları azaltmaya ve yanlış işlemlerden kaynaklanan olası personel yaralanmalarını önlemeye yardım eden beceriler katmaya yardımcı olur. Eğitim, tesisinizde veya bir Konecranes eğitim tesisinde yapılabilir.

crane_operators.jpg

Şu anda uyguladığımız bir bakım programı var, ancak bir şeyleri atlıyor olabilir miyiz?

ABD ve Kanada'da Uyumluluk Boşluk Analizi, denetim yöntemleri ve belgeler, koruyucu bakım programı, onarım işlemleri ve operatör güvenliğinize ilişkin ayrıntılı bir çalışmadır. Konecranes profesyonelleri, notlar alıp belirlenen vinç operatörleri ve tesis personeliyle yaptıkları görüşmelerden elde ettikleri bilgileri derleyerek tesisinizi gezer. Acil ilgi gerektirebilecekleri belirlenen her türlü güvenlik sorununa ilişkin bir özetin yanı sıra eylem planları için nihai bir rapor sunar.

maintenance_program.jpg