You are here

Redüktör Muayenesi

Dişli Kutusu Denetimi

Bir vinçte bazı kritik bileşenler bulunur: Kaplinler, kanca blokları, kanca sapları, tel halatlar, kanca ataçmanları, redüktörler ve diğerleri. Bazen düzenli incelemeler ve koruyucu bakım sırasında bu bileşenlerin yapılabilenden daha ayrıntılı bir değerlendirmeye tabi tutulması gerekir. 

Çoğu ülkede açık redüktör muayenelerini zorunlu kılan düzenlemeler vardır. Redüktörünüzün ne sıklıkta muayene edilmesi gerektiğini öğrenmek için orjinal üreticinin gerekliliklerinin yanı sıra yerel mevzuatınızı kontrol edin ya da yardım için bölgenizdeki Konecranes Service şubesini arayın.

Redüktör Arızası

Yoğun biçimde kullanılan veya uzun yıllar boyunca hizmet veren vinçlerde biriken yorgunluk ve başka problemler baş gösterebilir. Aşırı yoğun durumlarda, redüktör yükün düşmesine neden olarak feci şekilde arızalanabilir. Uyumluluk ve güvenlik için vinç dişlilerinizin ve ilgili bileşenlerinizin durumunu belirlemek üzere Redüktör Muayenesi öneririz.

KONECRANES İKİ TÜR REDÜKTÖR MUAYENESİ SUNAR:

Redüktör Muayenesi

Bir redüktör muayenesinde, eğitimli bir uzman, temel bileşenlerin gözle incelemesini gerçekleştirecek ve vincinizin kullanımı hakkında fikir edinmek üzere bakım ve denetim geçmişinizi değerlendirecektir. Denetmen genellikle yağ seviyesini kontrol eder ve bir endoskop kullanarak redüktörün iç kısmı ile dişli yüzeylerini inceler. Yanmış yağ, metal parçacıkları ve diğer olası çalışma sorunu belirtilerinin bulunup bulunmadığını tespit etmek amacıyla laboratuvar analizi için yağ örneği alınabilir. Özellikle redüktör sorunlarından şüphelenilen vinçlerde her zaman Düzenli Redüktör Muayenesi yapılabilir. Bir kusur tespit edilirse ileri analiz için Geniş Kapsamlı Redüktör Muayenesi önerilebilir.

Geniş Kapsamlı Redüktör Muayenesi

Geniş Kapsamlı Redüktör Muayenesinde, redüktör sökülür ve iç parçalar boya penetranı ve manyetik kauçuk gibi kanıtlanmış, tahribatsız muayene teknikleri kullanılarak test edilir. Geniş Kapsamlı Redüktör Muayenesi 10 yıldan daha eski ekipmanlar, yüksek görev ve döngü uygulamaları, ince jant ve kaynaklı tel tasarımına sahip dişliler, orijinal tasarımı dışında kullanılan ekipmanlar, geçmişi bilinmeyen proses açısından kritik vinçler ve ekipmanlar için önerilir. Bu muayene çıplak gözle görülemeyen ancak çözülmeden bırakılırsa gelecekte sorunlara neden olabilecek güçsüzlükleri veya küçük kusurları ortaya çıkarabilir.

Redüktör Muayenenizi hemen planlayın

Redüktör iç bileşenleri genellikle periyodik muayeneler ve diğer uyumluluk denetimleri sırasında değerlendirilmez. Hemen bir Redüktör Muayene randevusu ayarlamak için size en yakın Konecranes Service şubesiyle iletişime geçin.