Vinç muayeneleri ve koruyucu bakım

Konecranes yetkili denetmenleri ve eğitimli teknisyenleri ekipmanınızın durumuyla ilgili doğru bir değerlendirme sunar. Riskleri değerlendirir, iyileştirme fırsatlarını tanımlar ve öneriler sunarlar.

Güvenlik ve verimliliği artırmak için etkin bir koruyucu bakım, son derece önemlidir. Koruyucu bakım, duruş süresini azaltır ve güvenilirliği artırır. Ekipmanınızı, uygulamanızı ve görev döngünüzü esas alan geleceğe yönelik özelleştirilmiş bir bakım planı oluştururuz.

crane_inspections_and_pm.png

Bakım yönetimine küresel bir yaklaşım

Koruyucu Bakım Muayeneleri, riskleri ve iyileştirme fırsatlarını tespit eder. Geniş deneyim ve uzmanlığımız, koruyucu bakım hizmetimizi her bir üreticinin önerileri temelinde uyarlamamızı sağlar.

Ayarlama ve yağlama gibi Rutin Bakım, üreticinin bakım talimatlarını yerine getirirken ekipmanınızı çalışır halde tutmak için yapılır.

Uyumluluk Muayeneleri, yasal gereklilikleri karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Eğitimli denetmen ve teknisyenlerimiz yerel mevzuat konusunda ilk başvuracağınız uzmanlardır. Bazı ülkelerde, mevzuat bir üçüncü taraf kullanılmasını gerektirir.

Bu önemli Muayene ve koruyucu bakım görevleri, hizmet ürünleri halinde bir araya getirilmiştir. Ürünlerimiz, Servis Programlarımızı oluşturacak şekilde birleştirilmiştir.

global_approach_to_crane_maintenance.png

Gereksinimlerinize göre uyarlanan servis ürünleri

Çoğu ülkede, MAINMAN™ Planlı Bakım ürünümüz, koruyucu bakım muayenelerini rutin bakımla birleştirir ve CARE Koruyucu Bakım Programı'nın temelini oluşturur. İzin verildiği durumlarda, yerel yasal gereklilikleri karşılamak için uyumluluk muayeneleri de yapabiliriz.

ABD ve Kanada'da, MAINMAN™ Değerlendirme ürünümüz, size ekipmanınızın durumuna ilişkin ayrıntılı bilgi vermek üzere tasarlanan bir koruyucu bakım denetimidir. MAINMAN Değerlendirmesi, CARE Koruyucu Bakım Programı'nın temelini oluşturur ve periyodik uyum muayene gerekliliklerini karşılar. MAINMAN Değerlendirmesi ile birlikte her zaman rutin bakım önerilir.

service_products_tailored_to_your_requirements.png

Risk ve öneri yöntemi

Hangi servis ürününün uygulandığından bağımsız olarak, Risk ve Öneri Yöntemimiz, değerlendirmemize ve danışmanlığa dayalı işlemlerimize yön verir.

Bir bileşen, durumunu kesinliğe kavuşturmak amacıyla denetlenir. Arızalar, kusurlar ve ihlaller belgelendirilir ve üç risk türünden birine atanır: Güvenlik, üretim veya belirlenmemiş. Ayrıca, bir dizi iyileştirme fırsatı belirlenebilir. Önerilen işlemler belirlenir ve sizinle görüşülür.

risk_and_recommendation_method.png

Danışmanlığa dayalı yaklaşımımız

Yalnızca Konecranes yolun her adımında uzman tavsiyesi sunar. Danışmanlığa dayanan yaklaşımımızın bir parçası olarak, aşağıdaki değerlendirmeleri yapıyoruz:

Güvenlik Değerlendirmesi
Bu ekipman seviye değerlendirmesi, teknisyen tesisinizden ayrılmadan veya ekipman yeniden devreye alınmadan önce sizi, tespit edilen güvenlikle ilgili arızalar veya sorunlar hakkında bilgilendirmek için tasarlanmıştır.

Ziyaret ve Servis Değerlendirmeleri
Bu iş veya tesis seviye değerlendirmeleri, denetim ve bakım bulguları, tanımlanan riskler ve önerilen işlemlere ilişkin derinlemesine bakış sağlar.

İş Değerlendirmesi
Mevcut bakım programınıza ait bu iş değerlendirmesi, yatırım getirisini gösterme ve sürekli iyileştirmeyi destekleme amaçlıdır.

our_consultative_approach.png

Ekipmanınızla ilgili bilgilere tam erişim

Müşteri portalımız, işe yarar ve güncel servis bilgilerine ulaşmanın kolay bir yoludur. Muayene ve servis raporlarınızın yanı sıra, servis isteklerini ve geçmişini görüntülemenizi sağlar.

Servis programınıza bağlı olarak şunlara çevrimiçi erişiminiz olacaktır:

• Kişiselleştirilmiş giriş ve servis istekleri oluşturma özelliği
• Açık, devam eden ve tamamlanmış işleri gösteren servis istekleri
• Ekipmana göre servis planlı ziyaret programları
• Etkin ve geçmiş anlaşmalar listesi
• Konuma göre sınıflandırılmış kayıtlı ekipman listesi
• Konecranes tarafından sunulan, seçili muayene ve diğer servis raporları
• TRUCONNECT® Uzaktan Servis verileri

full_access_to_information.png

Muayenelerinizi ve koruyucu bakım programınızı tamamlayan danışmanlık hizmetleri

Sökme işlemi yapmadan kolayca erişilemeyen bazı bileşenler, farkedilemeyen riskler taşıyabilir. Konecranes, belirti göstermeyen veya gizli kusurları açığa çıkarmak için gelişmiş teknolojiden ve tahribatsız muayene testlerinden (NDT) yararlanır.

Dişli Kutusu Muayenesi: Dahili bileşenler, bir endoskop yardımıyla ve yağ analizi ile değerlendirilir. Bazı durumlarda, dişli kutusu dahili bileşenlerinde tahribatsız muayene testi yapmak için sökülür.

Kaplin Muayenesi: Kaplinler, vincin güvenli çalışması açısından kritik bileşenlerdir ve bazı durumlarda muayene için sökülmeleri gerekir.

Kanca/Sap Muayenesi: Kanca ve saptaki belirti göstermeyen kusurları açığa çıkarmak için tahribatsız muayene testleri kullanılabilir.

RopeQ Manyetik Halat Muayenesi: Gözle görülemeyen iç yüzeydeki halat telleri, demetleri ve özü, elektromanyetik bir cihazla denetlenir.

consultation_services.png