Düzeltici bakım ve uyarlamalar

Düzeltici bakım, bir arıza tespit edildikten sonra yapılır ve vincinizi yerine getirmek üzere tasarlandığı çalışmasını gerçekleştirebilecek bir duruma geri getirme amaçlıdır. Bilinen arızaların zamanında onarılması, acil durumda bozulma olasılığını azaltır ve genellikle yasal olarak da zorunludur.

Uyarlamalar, mevcut tavan vincinize güncel özellik ve teknolojileri eklemenin nispeten kolay ve ekonomik bir yoludur. Yaygın olarak uygulanan iyileştirmeler arasında kaldırma tertibatı ve bileşen değişiklikleri, değişken hız kontrolü, kablosuz uzaktan kumanda ve LED aydınlatma bulunur. Modernizasyonlarla karşılaştırıldığında iyileştirmeler genellikle daha az ön planlama ve duruş süresi gerektirir.

corrective_maintenance_and_retrofits.jpg

Planlı vinç onarımları

Bilinen arızaların giderilmesi, güvenlik açısından olumlu ve ekonomik olarak önemlidir. Denetimler ve koruyucu bakım sırasında tanımlanan bileşen arızaları belgelenir ve düzeltici eylemler hakkında sizinle görüşmeler yapılır. Duruş süresini en aza indirmek için vinç ve kaldırma tertibatı onarımlarını üretim programınıza göre koordine ederiz.

Arıza durumunda, acil durum onarımları için bizimle iletişime geçin.

planned_crane_repairs.png

Kaldırma Tertibatı Değiştirme

Kaldırma tertibatınız verimli tasarım ömrünün sonuna mı ulaştı? Bakımı ne kadar iyi yapılırsa yapılsın kaldırma tertibatınızı sonsuza kadar kullanamazsınız.

Konecranes CXT® kaldırma tertibatları çoğu vincin üzerine uyarlanabilir. Ön mühendisliği yapılmış olan kaldırma tertibatı uyarlamaları, üretiminizde en düşük kesinti sağlayan kolay kurulum için tasarlanmıştır.

hoist_replacement_8_20.png

Vinç bileşeni değiştirme

Kaldırma tertibatlarına ek olarak, değiştirilebilecek veya uyarlanabilecek başka pek çok bileşen de bulunur:

• Avara tekerleği, başlık kirişleri, tekerlekler, tahrik üniteleri vb.
• Merdivenler, platformlar ve diğer vinç erişim araçları
• Sonlandırmalar ve limit siviçleri gibi güvenlik araçları
• Tahrik ve kaldırma motorları

crane_component_replacement_8_20.png

Vinç Kontrol iyileştirmeleri

Vincinizin güç verme ve kontrol edilme şeklini iyileştirebileceğiniz çeşitli uyarlamalar mevcuttur.

Yük kontrolü: Güncel teknolojileri kullanıma sokmak için genellikle kademesiz hız kontrolleri, çarpışma önleme sistemleri ve diğer teknolojiler eklenebilir veya uyarlanabilir.

Uzaktan kumandalar: Kablolu kumandalar operatörün vinçle birlikte hareket etmesini gerektirir. Telsiz kumandalarla operatör, yükü daha iyi görebileceği bir yerde durabilir.

Elektrik iletme sistemleri: Konecranes güvenliği artırıp işletme maliyetlerini düşürmek için festoonlar, enerji zinciri ve bara sistemleri gibi elektrik iletme sistemleri sunar.

power_and_control_upgrades.png

Akıllı özellikler

Üretim prosesinizde, malzeme elleçlemesini daha etkin kontrol edebilmeniz için tavan vincinize çok sayıda Akıllı Özellik eklenebilir.

Salınım Kontrolü, köprü ve araba hızlanma ve yavaşlama oranlarını kontrol ederek yük salınımını otomatik olarak sınırlandırmak için tasarlanmıştır.

Çarpma Yükü Engelleme sarsıntısız yük kontrolü sağlar. Bir yük aniden kaldırılmaya çalışılırsa, kaldırma hızı otomatik olarak ve derhal ayarlanır.

Korunan Alanlar vinç operatörünün geçersiz kılamayacağı veya ayarlayamayacağı, yetkili olmayanların giremeyeceği alanlardır.

smart_features_8_20.png

Vinçler için Led Aydınlatma İyileştirmesi

Maliyetlerin artmasına ve operasyon veriminin düşmesine neden olan geleneksel metal-halide veya halojen lambaların hem hizmet ömürleri kısadır hem de titreşimlerden zarar görebilir. Bir LED Aydınlatma iyileştirmesi ile lambalarınızın hizmet ömrü çok daha uzun hale gelir ve lambalarınız titreşimden kaynaklanan hasara karşı daha dayanıklı olur.

Vincinizin tükettiği elektriğin yüzde 50 ila 90'ı, geleneksel aydınlatmaya bağlı olabilir. Yani, aydınlatma tüm vinç operasyonlarında önemli bir maliyettir. LED ışıklar, çalışma alanında standart lambalarla aynı derecede aydınlatma sağlarken, enerjinin üçte birinden biraz daha fazlasını tüketir.

ledlighting.jpg

Vinç filonuza bağlanın

Mevcut endüstriyel vinçlerinize, uyarlama kiti olarak TRUCONNECT® Uzaktan Servis'e erişiminizi sağlayan bir uzak servis bağlantısı kurulabilir. Bu uyarlama, vinçlerinizden ayrıntılı bilgi almanızı sağlar ve bu bilgileri sizin seçtiğiniz cihaza gönderir. TRUCONNECT, filo verilerinizi analiz edip derler ve en son teknolojiyi kullanarak vinçlerinizi izleyebilmeniz için önemli bilgilere dönüştürür.

get_connected_to_your_crane_fleet.png