You are here

Kontrol Modernizasyonları

Hızı ve kaldırma kapasitesini artırmak, operatör ergonomisini ve konforunu iyileştirmek ya da yeni güvenlik unsurları ve konumlandırma yetenekleri uygulamak isteyebilirsiniz. Güç ve kontrol iyileştirmeleri yelpazesinden seçim yapın.

MOTORLAR

DC ve AC uzun ömürlü motorlar sert koşullarda ve zorlu kullanım için tasarlanıp üretilmiştir. AC sincap kafesli motorlar, harici körüklü motorlar ve DC hadde motorları gibi birçok seçenek mevcuttur.

KONTROL SİSTEMİ İYİLEŞTİRMESİ

Tavan vincinizde eski bir kontrol sistemi kullanılıyorsa ergonomi ve yük kontrolü için güncel teknolojiye ve daha gelişmiş sistemlere yükseltin.

ERGONOMİK OPERATÖR KABİNİ VE KOLTUK

Konecranes'in ödüllü operatör kabinleri, en yüksek görüş alanına sahip, kapalı, yalıtımlı, klimalı bir çalışma alanı sunar. Lüks konsol koltuğu operatöre optimum konfor sağlar.

KÖPRÜ TAHRİK ÜNİTELERİ

Tahrik üniteleri, ağır hizmet sınıfı ayaklı redüktörlerle iyileştirilebilir. Şaft monteli motor redüktörleri de uygulanabilir.

GÜÇ KAYNAĞI: FESTON VEYA ENERJİ ZİNCİRİ

Feston sistemleri, güvenliği, aşınmaya karşı hassas açık baraları ve kollektörleri değiştirerek artırır. Enerji Zinciri güç ve kontrol kablolarını mekanik aşınmadan koruyan ve harici hasar riskini azaltan bir alternatiftir.

UZAKTAN KUMANDA

Yerden kullanılan kontroller, operatörün kancadaki yükü iyi bir şekilde görmesini ve gerekirse yükü manuel olarak desteklemesini sağlar. Bu kontroller, gerçek zamanlı yük verileriyle donatılabilir.

ÜST LİMİT SİVİÇLERİ

Alt blokun tambura ve kabloya zarar vermesini engellemek için üst limit koruması sağlar.

ENERJİDEN TASARRUF EDİN. GÜÇ KATIN.

Rejeneratif frenlemeyle, güç her aşağı doğru veya yavaşlatılmış hareket sırasında dirençlerle dağıtılmak yerine yeniden elektrik şebekesine gönderilir. Şebekeye döndürülen enerji uyarlamasıyla, hareket için daha az enerjiye ihtiyaç duyulur, bu da enerji maliyetlerini azaltır.

AKILLI ÖZELLİKLER

Konecranes vinçler, güvenliği ve verimliliği iyileştiren yazılım tabanlı Akıllı Özellikler ile birlikte sunulmaktadır. Mevcut Akıllı Özellikler şunlardır: Salınım Kontrolü, Şok Yük Engelleme, Gevşek Halat Engelleme, Kanca Senkronizasyonu, Mesafe Ayarlı Kontrol, Mikro Hız, Genişletilmiş Hız Aralığı, Hedef Konumlandırma, Son Konumlandırma, Çalışma Alan Limitleri ve Korunmuş Alanlar. Vincinizi ihtiyaçlarınız değiştikçe ek Akıllı Özelliklerle iyileştirebilirsiniz.

OTOMASYON TEKNOLOJİSİ

Otomatik özellikler, vinç operatörlerinin çevredeki çalışma ortamına daha fazla dikkat göstermesini sağlayıp, daha güvenli ve daha üretken işlemleri desteklerken verimliliği ve hassasiyeti artırır. Konecranes, ray arabalarına kok kömürü taşıyan hoperli kok rafineri vinçlerinin yanı sıra depolama kapasitesini artıran ve mevcut alanı genişleten otomatik kağıt depolama vinçleri gibi uygulamaya özel, tamamen otomatik vinçler tasarlamıştır.

UZAKTAN İZLEME

TRUCONNECT® Uzaktan İzleme, size bakım faaliyetlerini optimize etmenizi sağlayan ve bakım ile uygulama uyumluluğu konularında görünürlük kazandıran kullanım verileri sunar. Bu veriler sayesinde bakım yatırımları ve verimlilikle ilgili eylemlerinizi kendinizden emin bir şekilde planlayıp doğru bilgileri temel alan kararlar verebilirsiniz. Vincinizin bir aşırı yük girişiminden sonra veya tanımlanan başka bir güvenlikle ilgili olaydan sonra size e-posta veya kısa mesaj gönderebilmesi için GÜVENLİK UYARILARI ekleyin.