You are here

Tavan vinçleri için Akıllı Özellikler

Kanıtlanmış teknolojiler ve uygulamalar

Bu teknolojileri tüm dünyadaki vinç operatörlerinin her gün karşılaştığı operasyonel zorluklarla başa çıkmak için gerçek zaman koşullarında geliştirdik. Her Akıllı Özellik hem eski hem de yeni vinçlere uygulanabilir.

Vinç Operatörü Güvenliği, Üretkenliği ve Verimliliği İçin Konumlandırma ve Yük Kontrol Teknolojileri

Yük Kontrollü Akıllı Özelliklerimiz, vinç operatörünün güvenlik ve verimliliğini artırmak, operatöre vinç üzerinde daha kolay bir şekilde yumuşak ve kontrollü hareketler yapma olanağı sunmak için tasarlanmıştır. Konecranes aşağıdaki yük kontrollü Akıllı Özelliklerini sunar:

SALINIM KONTROLÜ, köprü ve araba hızlanma ve yavaşlama oranlarını kontrol ederek yük salınımını otomatik olarak sınırlandırmak için tasarlanmıştır. Bu Akıllı Özellik, hassas yük konumlandırma sağlamaya yardımcı olur ve çevrim sürelerini azaltır.

MESAFE AYARLI KONTROL, yük hedefine yaklaşırken son derece hassas artımlı hareketlere izin verir. Hem kaldırma hem de yürüyüş hareketleri için uygulanabilir. Mesafe Ayarlı Hareket, artışları 2 ila 100 mm arasında değişecek şekilde önceden ayarlanabilir.

MİKRO HIZ, yük kontrolünü iyileştirmek için son derece yavaş hareketlere izin verir. Kumanda kolunda yapılan büyük hareketleri, yavaş ve hassas yük hareketlerine çevirerek tüm hareketlere uygulanabilir.

ÇARPMA YÜK ENGELLEME, yumuşak yük almayı mümkün kılar. Kaldırma tertibatı tahrik ünitesi yükü tartar. Yük aniden alınırsa kaldırma hızı yük kaldırılana kadar otomatik olarak düşürülür. Bu, vincin çelik yapısının ve mekanik parçalarının aşınmasını azaltarak yüke ve vince gelen kuvvetleri azaltır.

GEVŞEK HALAT ENGELLEME, kantarma gibi kaldırma teçhizatları kullanıldığında önemli bir güvenlik ve verimlilik özelliğidir. Yük indirilirken kaldırma tertibatı tahrik ünitesi yükün ne zaman zemine indiğini algılayıp hareketi durdurur. Kaldırma tertibatı halatları gevşemez, böylece halatlar kanca blokunun dışına kaymaz ve kaldırma teçhizatı yana yatmaz.

Bir yük, aynı anda iki kancayla kaldırılırken KANCA SENKRONİZASYONU iki kancayı da denetleyip kontrol eder, böylece kaldırma tertibatları arasında dengesiz bir yükleme olsa bile aynı hızda çalışabilirler.

Yük, nominal yükten daha az olduğunda GENİŞLETİLMİŞ HIZ ARALIĞI daha yüksek kaldırma ve indirme hızları sağlar. Mevcut kaldırma hız aralığı, ölçülen nominal hızdan itibaren genişletilir. Bu Akıllı Özellik, yük çevrimi ve bekleme sürelerini azaltır.

En Yüksek Üretkenlik ve Verimlilik İçin Gelişmiş Yük Konumlandırma ve Alan Kontrolü

Konumlandırma ve Alan Kontrol Özellikleri, vinç operatörünün yükü daha verimli ve hassas biçimde konumlandırmasının yanı sıra vincin çalışma alanını, üretim hattınızın fiziksel yerleşimine uyarlamaya yardımcı olur.

HEDEF KONUMLANDIRMA 120 adede kadar önceden ayarlanmış hedef konuma ve sekiz ana konuma izin verir. Operatör yükün hedef adresini seçer ve “hedef konumlandırma” düğmesine basar. Düğme basılı olduğu sürece vinç kendisini seçilen hedef konuma doğru sürer. Kaldırma tertibatı yükü otomatik olarak tanımlı bir hareket yüksekliğine kaldırır. Yük hedef konuma ulaştığında, kaldırma tertibatı, yükü otomatik olarak önceden tanımlanmış bir yüksekliğe indirir.

SON KONUMLANDIRMA yükün bir X-Y koordinatına son konumlandırılmasını hızlandırmak için tasarlanmıştır. Özellikle operatörün yükleri tekrarlanan biçimde aynı yerlere konumlandırması gereken durumlarda, sabit makineleri veya yapıları içeren çalışma döngülerinde kullanışlıdır. Operatör 16 adede kadar konum tanımlayabilir. Yük hedef çevresinde bir konumlandırma aralığına taşınıp "son konumlandırma" düğmesine basıldığında, vinç yükü konumun merkezine götürür. Ardından operatör kontrolü manuel olarak devralır ve yükü indirir.

ÇALIŞMA ALAN LİMİTLERİ, vincin otomatik olarak durduğu geçici sanal duvarlar olarak değerlendirilebilir. Vinç operatörü kontrollerle çalışarak araba, köprü veya kaldırma tertibatı hareketi için bir limit ayarlayarak dikey veya yatay yönde bir sanal duvar oluşturur. Eldeki işe göre (Örn.: geçici bir yürüme yolundaki insanları ya da yüklenecek bir kamyonu korumak gibi.) bir vinç için birkaç Çalışma Alan Limiti tanımlanabilir.

KORUNAN ALANLAR, vinç operatörünün geçersiz kılamayacağı veya ayarlayamayacağı, yetkili olmayanların giremeyeceği alanlardır. Değerli üretim makinelerini veya yoğun çalışma alanlarını olası operatör hatasından korumanızı sağlayacak şekilde 16 adede kadar dikdörtgen korunmuş alan tanımlanabilir.

Mevcut veya yeni vinciniz için hangi Akıllı Özelliklerin işe yaradığını görmek üzere bizimle iletişime geçin.